SKLANDYMAS
Sklandymas – tai poezija aviacijoje.
Šios frazės autorius nežinomas, tačiau esame įsitikinę, jog jis buvo aviatorius.
Sklandymas – tai žmonijos technologinių pasiekimų ir žinių apie gamtos procesus junginys. Technologinius pasiekimus atspindi sklandytuvai. Tai lyg ir lėktuvai, tik be variklio ir turintys labai mažą žemėjimo kampą. Šiuolaikiniai sklandytuvai iš vieno kilometro aukščio gali nusklęsti virš 60-ties kilometrų atstumą.
Norint sklandytuvu mėgautis valandų valandas be nusileidimo, reikia išmanyti apie gamtoje esančias kylančio oro mases: termikus, antvėjus, rotorius, bangas. Lietuvoje sklandytojai naudojasi termikais, kurie susidaro dėl skirtingo žemės paviršiaus įšilimo šviečiant saulei.
Sklandymas – tai nuostabus laisvalaikio praleidimo būdas ir hobis. Ne kiekvienas gali pasigirti, turintis tokį užsiėmimą, kuris kaskart yra vis kitoks. Vienodų skrydžių nebūna dėl niekada tiksliai nepasikartojančių oro sąlygų.
Sklandymas – tai sportas. Sportas nuo 10 iki 80 metų amžiaus skirtas tiek vyrams, tiek moterims. Kai kitose šakose sportininkas jau gali būti laikomas veteranu, sklandyme – jis dar jaunuolis. Neretai jaunesni sklandytojai sunerimsta – ar pavyks nugalėti šį asą, ar jis greičiau „išeis į pensiją” taip ir nenugalėtas..
Sklandymas – tai techninis sportas. Sudėtingiausių aerodinamikos technologijų, konstrukcijų stiprumo ir ilgalaikio patikimumo derinys. Pripildytas naujausios navigacinės įrangos ir borto kompiuterių, sklandytuvas tampa sudėtinga „super mašina”, su kuria galima pasiekti iki 300 km per valandą greitį.
Klausimai, susiję su mokymosi ir tapimo sklandytoju detalėmis, puslapyje – “Tapk sklandytoju”.